Świetne rozpoczęcie sezonu Panthers Juniors

2 tygodnie temu | 18.09.2023, 12:05
Świetne rozpoczęcie sezonu Panthers Juniors
Młodzi zawodnicy Panthers Wrocław rewelacyjnie rozpoczęli tegoroczny sezon. Po dwóch kolejkach wrocławscy juniorzy z dwoma zwycięstwami na koncie przewodzą w tabeli grupy południowej Polskiej Futbol Ligi Juniorów.

Na otwarcie sezonu Panthers Juniors pokonali 36:0 Tychy Falcons, a w ostatnią niedzielę wygrali 46:0 z Silesia Rebels Katowice. Młodzi gracze Panthers nie dali żadnych szans swoim przeciwnikom. Tytuł MVP meczu z Rebels zdobył biegacz wrocławian – Hugo Kordowski. Najlepszym zawodnikiem defensywy wybrano z kolei Michała Minasova.

Defensywa dominowała od samego początku, nasze safety w pierwszym drivie rywala mówi samo za siebie. W ofensywie dobrze przesuwaliśmy piłkę, wystarczyło jedynie wykańczać serie. [...] W trzeciej i czwartej kwarcie daliśmy pograć zmiennikom, którzy mogli zebrać cenne doświadczenie. Nie było zawodnika, który nie wszedłby na boiska, a na poziomie juniorskim to duży plus. Pozytywnie zaskoczyła mnie postawa linii ofensywnej. W pierwszym meczu z Falcons popełnialiśmy błędy, teraz nasi ofensywni zagrali bardzo dobre spoktanie. Pochwalić należy także całą defensywę z Michałem Minasovem na czele – podsumował po meczu trener główny Panthers Juniors – Miłosz Maćków.

Wrocławianie kolejne dwa spotkania zagrają u siebie – 1 września podejmą Tychy Falcons na boisku Ołtaszyn, a dwa tygodnie później – 14 października – zagrają z Kraków Kings na Stadionie Olimpijskim.

Jeśli Panthers Juniors wygrają wszystkie spotkania, zapewnią sobie możliwość rozegrania półfinału na własnym obiekcie.

W ubiegłym roku wrocławski zespół zdobył tytuł wicemistrzów Polski. Juniorzy Panthers Wrocław w finale rozgrywek PFLJ ulegli ekipie Kraków Kings. W tym sezonie młode „Pantery” liczą na poprawę tego wyniku.
Udostępnij