Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

event Terminarz shopping_bag Sklep tag

Social Media

Weekend z Lacrosse i Softballem

1 miesiąc temu | 20.04.2023, 16:41
Weekend z Lacrosse i Softballem

Już dwie z sekcji Panthers oficjalnie rozpoczęły zmagania sezonu 2023 - do ekipy Lacrosse dołączyły dziewczyny z Panthers Softball!

Już dwie z sekcji Panthers oficjalnie rozpoczęły zmagania sezonu 2023 - do ekipy Lacrosse dołączyły 

Softball na start

Softball to druga sekcja, która już rozpoczęła walkę o tytuł Mistrza Polski 2023 - i to w jakim stylu! Pierwszy tegoroczny turniej PLSK odbył się w Kutnie, na obiektach Małej Ligi Baseballowej. Zgodnie z planem turnieju, dziewczyny prowadzone przez trenera głównego Łukasza Tura zainaugurować miały sezon już w sobotę przeciwko ekipie Warsaw Diamonds, natomiast nieustające opady i stan nawierzchni zmusiły arbitrów do odwołania wszystkich pozostałych meczów pierwszego dnia turnieju.

 

Dziewczyny do gry wróciły natomiast w niedzielę i to w stylu wrocławskich Panter! W pierwszej kolejności stanęły  bowiem naprzeciwko Gepardów Żory, które zdominowały już od początku spotkania. Doskonała gra w obronie i bardzo skuteczny atak od pierwszych sekund meczu pozwoliły Panthers zakończyć spotkanie pierwszą wygraną przy wyniku aż 21:3! Po udanym rozpoczęciu, Panthers Softball podjęły ekipę Warsaw Diamonds, która również nie znalazła odpowiedzi na grę Panthers, a w związku z przewagą punktową mecz zakończony został przy wyniku 11:0 już po czwartej zmianie.

 

“Bardzo cieszymy się, że efekty pracy wykonanej w off-seasonie widoczne były już od pierwszych sekund pierwszego meczu. Zarówno w ataku jak i obronie rozegraliśmy dwa świetne mecze i jako jedyna drużyna wróciliśmy do domu z kompletem zwycięstw. Oczywiście nigdy nie lekceważymy naszych przeciwniczek - już rozpoczęłyśmy przygotowania do drugiego turnieju, w którym również mamy zamiar pokazać, że miejsce Panthers Softball jest na samym szczycie Softballowej Polski i Europy!” - tak turniej podsumowała Aleksandra Zielińska, zdobywczyni 7 punktów i dwóch homerunów, w tym pierwszego w historii sekcji Grand Slam’a - najcenniejszej zagrywki w softballu.

 

 

Poznański turniej Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet

 

W weekend 15-16.04 sekcja LAX pod wodzą trenera głównego Bartosza Kajora rozegrała drugi turniej w ramach Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet. Poznańskie boisko i pogoda nie były jednak łaskawe dla zawodniczek - padający deszcz i fatalny stan murawy to warunki z jakimi musiały zmierzyć się w drugim weekendzie rozgrywek.

 

W ramach poznańskiego turnieju, dziewczyny z Panthers LAX rozegrały dwa spotkania - przeciwko gospodarzom i aktualnym Mistrzyniom Polski Poznań Hussars Ladies oraz LAX-Warriors Września. Skład osłabiony o dwie podstawowe zawodniczki formacji ataku niestety nie był w stanie nawiązać równej walki z przeciwniczkami.

 

Poznań Hussars Ladies 12:3 Panthers Wrocław

Panthers Wrocław 4:13 Warriors Września

 

“Podczas turnieju skupiliśmy się na dokładnej i sumiennej realizacji schematów gry. Już przedmeczowa inspekcja boiska w deszczu pokazała nam, że turniej nie będzie łatwy. O ile wynik tego nie ukazuje, to od strony sportowej drużyna pokazała się w Poznaniu z dobrej strony - dziewczyny pewnie wygrywały wznowienia, grały mądrze i bezpiecznie. Sukcesem jest brak kontuzji w drużynie po rozegraniu dwóch meczów w ciągłej ulewie. Sam turniej dał nam dużo wiedzy i potrzebnych informacji, dlatego do Katowic jedziemy z podniesionymi głowami i damy z siebie wszystko aby wrócić do Wrocławia z pierwszymi zwycięstwami sezonu!” - podsumowuje Bartosz Kajor.

 

Kolejne turnieje sekcji odbędą się:

Panthers Lacrosse - 27-28.05 w Katowicach,

Panthers Softball - 06-07.05 w Kutnie.


Udostępnij