Wrocław nie dał rady Wiedniowi. Panthers z porażką na wyjeździe

3 tygodnie temu | 30.06.2024, 12:16
Wrocław nie dał rady Wiedniowi. Panthers z porażką na wyjeździe

Za Panthers Wrocław półmetek rywalizacji w European League of Football. W 6. kolejce polski zespół nie dał rady pokonać na wyjeździe mistrzów Europy sprzed dwóch lat i uległ ekipie Vienna Vikings 25:37. W kolejny weekend „Pantery” podejmą u siebie gości z Czech – drużynę Prague Lions.

Bitwa o Wiedeń


Spotkanie Panthers Wrocław z Vienna Vikings było meczem 6. kolejki European League of Football i zarazem pierwszym rewanżowym spotkaniem wrocławian w tym sezonie. We Wrocławiu ekipa z Wiednia okazała się minimalnie lepsza, wychodząc na trzypunktowe prowadzenie w ostatnich minutach meczu. Podczas sobotniego rewanżu w Austrii również to Vikings byli górą, umacniając się na pozycji lidera konferencji wschodniej rozgrywek ELF.

Reprezentanci Polski zdołali nawiązać walkę z zeszłorocznymi półfinalistami i kilkukrotnie byli blisko wyjścia na prowadzenia, jednak zespół z Wiednia nie dał wyrwać sobie zwycięstwa z rąk. Przyłożenia dla wrocławian zdobywali Devan Burrell, Gennadiy Adams oraz dwukrotnie Adria Botella Moreno.

Nasz zespół miał swoje momenty, kilkukrotnie mieliśmy okazję, aby wyjść na prowadzenie. Ekipa Vikings to jednak trudny i wymagający rywal. Mimo porażki nie zatrzymujemy się, chcemy, aby za tydzień nasi kibice mogli cieszyć się ze zwycięstwa na naszym obiekcie. Niezwłocznie przechodzimy do analizy i przygotowań do spotkania z Prague Lions – mówi Dave Christensen, trener główny Panthers Wrocław.

Powrót na Stadion Olimpijski

Następne spotkanie wrocławianie rozegrają u siebie już w kolejny weekend – w niedzielę 7 lipca o 16:25 na Stadionie Olimpijskim podejmą ekipę Prague Lions. Bilety na to spotkanie są do kupienia na Ticketmaster.pl. Transmisja meczu będzie dostępna od 16:20 w Polsat Sport 3, Polsat Box Go oraz na ligowej platformie streamingowej.
Udostępnij