Zmiana HC. Craig Kuligowski zastąpi Dave Christensena

2 tygodnie temu | 04.07.2024, 11:50
Zmiana HC. Craig Kuligowski zastąpi Dave Christensena

Zmiany w sztabie szkoleniowym Panthers Wrocław. Szeregi klubu opuścił dotychczasowy trener główny Dave Christensen. Jego funkcję w zespole przejmie koordynator defensywy Craig Kuligowski.

Dave Christensen
dołączył do Panthers Wrocław pod koniec 2022 roku. Funkcję trenera głównego zespołu pełnił przez cały sezon 2023 oraz do połowy sezonu 2024. Teraz na stanowisku HC zastąpi go Craig Kuligowski, który podpisał kontrakt z wrocławskim zespołem przed sezonem 2024 i pełnił dotychczas rolę koordynatora defensywy. Kuligowski to amerykański szkoleniowiec o polskich korzeniach, który ma za sobą pracę na prestiżowych uczelniach w najwyższej dywizji NCAA.

Wspólnie z naszym właścicielem podjęliśmy trudną decyzję o rozstaniu z dotychczasowym trenerem głównym Dave’em Christensenem. W ubiegłym sezonie razem z nim udało nam się zdecydowanie rozwinąć naszą organizację. Tegoroczne wyniki oraz działania sprawiają jednak, że mając na sercu dobro organizacji, zdecydowaliśmy się na rozwiązanie kontraktu z naszym szkoleniowcem. Dziękujemy i życzymy Dave’owi powodzenia w dalszej karierze. Jego funkcję w zespole przejmie Craig Kuligowski, który do tej pory pracował z naszą defensywą – tłumaczy Jakub Głogowski, general manager Panthers Wrocław.

Następne spotkanie Panthers Wrocław rozegrają z Prague Lions 7 lipca (niedziela) o godz. 16.25 na Stadionie Olimpijskim. Bilety na ten mecz trafiły już do sprzedaży i są dostępne na Ticketmaster.pl. Polsko-czeski pojedynek będzie można oglądać także na żywo w telewizji od godz. 16:20 w Polsat Sport 3, w Polsat Box Go lub na ligowej platformie streamingowej.
Udostępnij