Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

event Terminarz shopping_bag Sklep tag

Social Media

Football

Znamy pierwsze nazwiska trenerów i zawodników, którzy powalczą o mistrzowskie trofeum w 2022 roku.

1 rok temu | 27.10.2021, 08:02
Znamy pierwsze nazwiska trenerów i zawodników, którzy powalczą o mistrzowskie trofeum w 2022 roku.

Panthers Wrocław ogłosili część sztabu trenerskiego oraz listę zawodników zagranicznych, którzy przedłużyli już swoje kontrakty i o najważniejsze futbolowe trofea powalczą w 2022 roku. Drużyna, która we wrześniu zakończyła zmagania w ramach European League of Football, nie zwalnia tem

Panthers Wrocław ogłosili część sztabu trenerskiego oraz listę zawodników zagranicznych, którzy przedłużyli już swoje kontrakty i o najważniejsze futbolowe trofea powalczą w 2022 roku. Drużyna, która we wrześniu zakończyła zmagania w ramach European League of Football, nie zwalnia tempa. W listopadzie, po krótkiej przerwie powróci na wrocławskie Stadion Olimpijski, aby rozpocząć przygotowania do kolejnego sezonu europejskiej ligi. W nadchodzącym roku liczba drużyn w niej powiększy się nawet dwukrotnie, natomiast Pantery również i tym razem będą jedynym polskim zespołem, który zobaczymy w rozgrywkach.

Utalentowani zawodnicy 

W sezonie 2021 ekipa Panthers Wrocław po raz pierwszy w historii uczestniczyła w prestiżowych rozgrywkach European League of Football. Debiut w europejskiej elicie wypadł bardzo okazale. Panthers dotarli do fazy play-off i zakończyli zmagania na półfinale rozgrywek ELF. Tegoroczny wynik ma jednak stanowić dopiero pierwszy etap na drodze do spektakularnych zwycięstw, dlatego Panthers Wrocław zatroszczyli się o to, aby na pokładzie okrętu zmierzającego po mistrzostwo European League of Football pozostali dotychczasowi, mocni gracze.

Wiadomo, że kontrakty z Panthers przedłużyli już Darius Robinson, Goran Zec, Phileas Pasqualini i Murillo Silva. Cała czwórka należy do ścisłej czołówki zawodników występujących na Starym Kontynencie. Każdy z zawodników był wybrany przez trenerów i kibiców do Meczu Gwiazd ligi ELF, który 3 października odbył się w Berlinie.

Mocny skład trenerski

W 2022 roku trenerem pierwszej drużyny będzie ponownie Jakub Samel, który w ubiegłym roku otrzymał prestiżową nagrodę Trenera Roku przyznawaną przez portal The Podyum. Samel swoją wiedzę i umiejętności rozwijał między innymi pod okiem legendarnego Nicka Johansena, a także podczas licznych wojaży do Stanów Zjednoczonych. 

Sztab trenerski Panthers zasili też Tony Simmons – szkoleniowiec – globetrotter, który był zawodnikiem i trenerem w Danii, na Węgrzech, w Austrii, Indiach, Brazylii, Włoszech, Rosji, a nawet w Ghanie! Co więcej, Simmons na przełomie wieków grał w NFL, reprezentując barwy m.in. w New England Patriots, Indianapolis Colts i New York Giants. 

Przygotowanie do sezonu 2022

Tegoroczny awans do półfinału European League of Football rozbudził apetyty włodarzy Panthers Wrocław. Właściciele klubu, trenerzy oraz zawodnicy doskonale zdają sobie sprawę, że dzięki ciężkiej pracy mogą odnosić spektakularne sukcesy, co udowodnili już niejednokrotnie. Dlatego też przygotowania do najbliższego sezonu rozpoczną się już w listopadzie. Cel jest oczywisty – zdobycie  tytułu najlepszej drużyny w Europie, która w sezonie 2022 będzie jeszcze silniejsza. Do klubów z Niemiec, Hiszpanii i polskich Panter dołączą m.in. czołowe drużyny z Austrii i Turcji. Przygotowania po raz kolejny poprowadzi trener Łukasz Sutkowski, który drugi rok z rzędu odpowiadać będzie za przygotowanie fizyczne i motoryczne drużyny.

Wielokrotnie powtarzaliśmy jak efektowna i wymagająca była liga europejska w sezonie 2021. Teraz wszystko wskazuje na to, że stawka w kolejnym sezonie jeszcze wzrośnie. Dlatego nie możemy być długo zadowoleni z wyniku i już pracować na kolejny. Przygotowania rozpoczniemy już w listopadzie. To właśnie wtedy zawodnicy rozpoczną pracę na siłowni pod okiem trenerów przygotowania fizycznego. Na boisku natomiast wyjdziemy w lutym, ponieważ sezon ponownie rozpocząć ma się w czerwcu. Wiemy już, z czym wiąże się gra w najlepszej lidze w Europie. Teraz musimy ciężko zapracować na to, by walczyć o najważniejsze trofeum na kontynencie – mówi Jakub Głogowski, General Manager Panthers Wrocław.

Udostępnij