Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

event Terminarz shopping_bag Sklep tag

Social Media

Football

Jesteśmy Mistrzami Polski!

2 lata temu | 18.11.2020, 11:31
Jesteśmy Mistrzami Polski!

Emocje po XV Polish Bowl powoli opadają, a my kolejny rok z rzędu, z dumą możemy oficjalnie ogłosić- jesteśmy Mistrzami Polski.

Sezon 2020, wyjątkowo wyczekiwany z powodu niepewnej sytuacji epidemiologicznej ostatecznie rozpoczęliśmy po rekordowych 14 miesiącach przygotowań. O całej naszej drodze w roku 2020 przeczytać będziecie mogli już niebawem.

Mimo, że finałowe spotkanie przeciwko Lowlanders Białystok, zaplanowane na 14.11 ze względu na reżimy sanitarne odbyć musiało się przy pustych trybunach Stadionu Olimpijskiego to świadomość wagi spotkania i nastroje w obu zespołach było iście mistrzowskie, a zawodnicy obu drużyn oglądającym transmisję na żywo dostarczyli najwyższych sportowych emocji.

Nasza niepokonana w sezonie drużyna, broniąc tytułu Mistrzowskiego w meczu stanęła naprzeciwko pojawiających się w Polish Bowl już trzeci raz z rzędu Lowlanders.

W przeciwieństwie do poprzedniego spotkania w sezonie zasadniczym, sobotni mecz od samego początku widocznie kontrolowany był przez Pantery, z trenerem Jakubem Samelem na czele. Już po pierwszych dwóch posiadaniach, na prowadzenie 6:0 wyprowadziły nas dwa celne kopnięcia na bramkę autorstwa oczywiście Jakuba Gołackiego. Do wyniku końcowego swoje punkty dołożyli jeszcze dobrze znani defensywom przeciwników: Ryan Tuiasoa, Wiktor Zięba, Przemysław Banat, Jakub Mazan a ostatni gwóźdź do trumny gości wbił Damian Kwiatkowski mocnym biegiem w swoim stylu.

Wspólnymi siłami całej ofensywy, ostatni gwizdek sędziego zakończył spotkanie przy wyniku 48:12 dla Panthers. Pod wodzą MVP spotkania i Polskiego MVP Nowa Era Polska w jednym- polskiego rozgrywającego Bartosza Dziedzica, formacja ataku zdobyła łącznie 500 jardów biegowo i podaniowo- wyróżniając ofensywnego MVP Jakuba Mazana, który z piłką w meczu przebiegł łącznie ponad 170 jardów, meldując się w polu punktowym gości dwukrotnie!

Skuteczność ofensywy nie uśpiła jednak zawodników obrony, którzy od pierwszego gwizdka okazywali dominację w każdym elemencie gry. 31 powaleń, jeden przechwyt Tobiasza Witalisa i 4 sacki sprawiły, że wynik Lowlanders w żadnym momencie meczu nie był realnym zagrożeniem dla Panthers. Na miano MVP defensywy w meczu zdecydowanie zapracował Thiadric Hansen, którego nazwisko na długo zapisało się już na kartkach historii polskiego i europejskiego footballu. Nasz niemiecki obrońca zaliczył w meczu finałowym 4 powalenia i jeden sack.

Dominującą defensywę Panthers w akcji możecie po raz ostatni w tym sezonie podziwiać w cyklu Mitutoyo Defensive Plays Of The Week:

Zwycięstwem Polish Bowl XV kończymy przedziwny, pełen znaków zapytania i niepewności sezon 2020, dopisując do dorobku Panthers kolejny, czwarty tytuł Mistrza Polski.

Co o spotkaniu, jeszcze z murawy mieli do powiedzenia bohaterowie wieczoru? Koniecznie sprawdźcie sami!

Obszerną fotorelację autorstwa Łukasza Skwiota znajdziecie też na naszym profilu na Facebooku.

Jeżeli z jakiegoś powodu nie mogliście kibicować nam na żywo, tak jak zestawienia ofensywne i defensywne, niezawodna ekipa Box Media przygotowała specjalnie dla Was skrót najciekawszych akcji meczu finałowego.

m.jackowski@pantherswroclaw.com
Udostępnij