Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

event Terminarz shopping_bag Sklep tag

Social Media

Football

Juniorzy na medal

2 lata temu | 28.10.2020, 09:38
Juniorzy na medal

Po turnieju Final 4 w Bydgoszczy, sezon juniorski 2020 kończymy na podium Mistrostw Polski do Wrocławia wracając z medalami na szyjach.

Rozwój sekcji juniorskiej był jednym z priorytetów Panthers już od pierwszego sezonu w 2014, a wychowywanie przyszłych seniorskich mistrzów polski to coś, dzięki czemu młodzi zawodnicy, dołączając do pierwszej drużyny wyróżniają się umiejętnościami, zdobywając już nawet tytuły MVP spotkania jak Safety Szymon Romanowski w pierwszym tegorocznym meczu na Stadionie Olimpijskim.

Sezon zasadniczy kończąc awansem do fazy playoff, zakończyliśmy z jedną porażką, kiedy to ustąpić musieliśmy ówczesnym Mistrzom Polski Bielawa Owls.

Mecz domowy przeciwko Sowom, mimo niekorzystnego dla nas wyniku, pokazał na jak wysokim poziomie znajdują się juniorskie rozgrywki LFA. Szybkie biegi, mocne uderzenia i poziom techniki młodych zawodników ukazuje korzystne efekty inwestycji w rozwój sekcji młodzieżowych, jak i Minis.

Tegoroczne playoffy przybrały z kolei formę dwudniowego turnieju Final 4.

24 i 25 października na turnieju wyjazdowym w Bydgoszczy, nasi juniorzy zmierzyli się w półfinale z gospodarzami- Bydgoszcz Archers, niestety po zaciętej walce ulegając przyszłym Mistrzom Polski Juniorów.

Ostatecznie, trzecie miejsce w tabeli i brązowy medal przyznany nam został po walkowerze, którego oddała drużyna Bielawa Owls, z powodu ilość kontuzji w składzie- pamiętajmy, że rozgrywki juniorskie mają za zadanie przede wszystkim zapewnić rozwój młodych zawodników, nie narażać ich na niepotrzebne kontuzje i negatywne konsekwencje zdrowotne.

Wszystkim uczestnikom tegorocznych rozgrywek gratulujemy sezonu i walki, z kolei juniorom Bydgoszcz Archers gratulujemy pierwszego tytułu Mistrza Polski, a my, wróćmy jeszcze raz do spomnienia meczu półfinałowego przeciwko gospodarzom, emocji zdecydowanie nie zabrakło!

Teraz nadszedł czas na regeneracje, powrót na siłownię i do zobaczenia w przyszłym sezonie!

Fot. Łukasz Skwiot Fotografia Sportowa

m.jackowski@pantherwroclaw.com

Udostępnij