Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

event Terminarz shopping_bag Sklep tag

Social Media

Panthers

Panthers WRAP 03/22

7 miesięcy temu | 07.04.2022, 13:05
Panthers WRAP 03/22

Najważniejsze marcowe wydarzenia ze świata Panthers zebrane w jednym miejscu!

Kolejny rok gramy z firmą Tarczyński i SnackIT!

Nie ma w Polsce firmy, która zrobiła dla futbol amerykańskiego tyle co firma Tarczyński SA, dlatego takie wieści cieszą podwójnie! To kolejny sezon, w którym zagramy wspólnie z firmą Tarczyński - naszym głównym sponsorem od momentu powstania klubu! Tak jak w pierwszym sezonie, pomarańczowe logo, które zna każdy fan futbolu w Polsce i coraz więcej w Europie, po raz kolejny pojawi się na naszych uniformach ale to nie wszystko! W sezonie 2022 na naszych koszulkach zobaczymy bardzo podobne logo - SnackIT, czyli marki Tarczyński działającej na rynku międzynarodowym!

Dziękujemy za kolejny wspólny rok - czas po raz kolejny stworzyć historię! 

Powroty duże i… jeszcze większe!

Są zawodnicy, którzy na stałe zapisali się na kartach historii Panthers Wrocław - powrotu trzech właśnie takich zawodników świadkami będziemy już niebawem.

Tomasz Dziedzic, Adam Skakowski i Piotr Gołacki, bo właśnie o nich mowa, powrócą na murawę Olimpijskiego ze startem sezonu 2022!

  • Adam Skakowski - przebojem wbił się do seniorskiego składu Panthers już w 2017, gwarantując sobie również spot w Reprezentacji Polski na The World Games 2017. Niesamowicie szybki, fizyczny zawodnik z niezwykłą umiejętnością błyskawicznej zmiany kierunku biegu - jego charakterystyczny styl rozpoznawalny jest w całej Europie - czas wrócić na szczyt!
  • Piotr Gołacki - tytułowany mianem najskuteczniejszego polskiego kopacza, który niejednokrotnie piłkę między słupkami umieszczał zza linii 50y! Opanowanie i pewna noga Gołackiego to nowy element w ataku Panthers na sezon 2022.
  • Tomasz Dziedzic - wieloletnim kibicom Panthers na pewno tej osoby przedstawiać nie trzeba. Mimo kilku sezonów przerwy, Dziedzic pozostaje liderem zdobytych punktów w barwach Panthers. Przez wielu uważany za najlepszego skrzydłowego w Europie - jego niespotykana umiejętność namierzenia piłki w locie i łapania w każdym miejscu boiska na pewno będzie problemem dla nawet najbardziej doświadczonych obrońców w lidze.

Pomoc dla Lviv Lions

Przyjaciół poznaje się w biedzie. Po wiadomości o agresji Rosji na Ukrainę 24.02 skontaktowaliśmy się z przedstawicielami Lviv Lions - klubu partnerskiego, z którym od lat utrzymujemy przyjacielskie stosunki z zapytaniem, w jaki sposób możemy pomóc. Dzięki wielkiej mobilizacji naszych pracowników, zawodników, partnerów i kibiców udało nam się zebrać kilkanaście ogromnych kartonów sprzętu wojskowego, ubrań, tarcz, plecaków, gazów pieprzowych i innego sprzętu potrzebnego do walki. Dzięki Toyota Centrum Wrocław byliśmy w stanie dostarczyć cały sprzęt ze Stadionu Olimpijskiego aż na granicę, gdzie został przekazany przedstawicielom klubu.

Wsparcie Tarczyński SA dla obywateli Ukrainy

Przy okazji podsumowania marca, nie moglibyśmy nie wspomnieć o wsparciu dla Ukrainy zapewnionym przez firmę Tarczyński. Nasz sponsor główny poza pomocą przy organizowanym przez nas transporcie sprzętu militarnego (i nie tylko!) dla uciekających przed wojną mieszkańców Ukrainy przekazał produkty spożywcze, sprzęt wojskowy i pomoc humanitarną o wartości przekraczającej 500 000 zł.

Jesteśmy niesamowicie dumni, że Panthers Wrocław to integralna część firmy Tarczyński.

Coaches for Ukraine

Cztery godziny wykładów i Q&A ze zwycięzcą Super Bowl 50 - trenerem Garym Kubiakiem, między innymi w ten sposób w pomoc Ukrainie zaangażował się klub Panthers z trenerem Jakubem Samelem na czele. Dzięki rozległym kontaktom wśród szkoleniowców z USA nasz trener był w stanie w kilka dni zorganizować szkolenie online z czołowymi trenerami NFL i NCAA - Garym Kubiakiem, Paulem Alexandrem, Anthonym Thompsonem i Jimem Herrmannem. Przepustką na szkolenie online był dowód wpłaty na zbiórkę “UNICEF - Pomoc dla Ukrainy”.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom oraz trenerom - liczy się każda cegiełka!

Debiut Panthers Ultimate

Marzec przyniósł też debiut i pierwszy sukces zawodniczek Panthers Ultimate przy okazji występu w Warszawskiej Lidze!

Nasze dziewczyny zmierzyły się z 8 drużynami awansując do finału, w którym zmierzyły się ze stołeczną ekipą RJP. W meczu finałowym obie drużyny zaprezentowały się na świetnym poziomie, Panthers Ultimate zabrakło jednak jednego punktu do wyrównania wyniku, kończąc Ligę na drugim miejscu.

Dziewczynom gratulujemy świetnego debiutu i czekamy na więcej!

Jakub Głogowski - Osoby zasłużone dla Dolnośląskiego sportu

To, co dzieje się na boisku, to tylko jeden z widocznych elementów działania każdej organizacji sportowej. Nasz GM Jakub Głogowski po raz kolejny wyróżniony został drugim miejscem w plebiscycie Słowa Sportowego w kategorii “Osoby zasłużone dla Dolnośląskiego Sportu".

W 2021 Panthers jako jedyny polski zespół wziął udział w rozgrywkach European League of Football, kończąc sezon na 3 miejscu, zawodniczki Panthers Softball pewnie obroniły tytuł Mistrza Polski a Panthers Lacrosse w debiutanckim sezonie uległy jedynie Poznań Hussars Ladies w finale Polskiej Ligi Lacrosse Kobiet. Przed nami pełen wyzwań sezon 2022, ale gra o najwyższą stawkę to to, co napędza nas do jeszcze cięższej pracy!

Softball U15

Marzec to zdecydowanie miesiąc sukcesów - zawodniczki juniorskiej sekcji Panthers Softball odbyły bowiem swój pierwszy oficjalny turniej! Nasz kadra U-15 pod okiem trenerki Darii Krupińskiej wzięły udział w Pucharze Polski U15. Trzy młode Pantery wyróżnione zostały nagrodami indywidualnymi - Jagoda Gutowska MVP Pucharu, Zofia Waszak - najlepsza 9 turnieju oraz Wiktoria Marszałek z tytułem “Przyszły talent”.

Gratulujemy całej drużynie oraz Pani trener! Niezwykle istotne jest dla nas budowanie drużyny zaczynając od solidnych fundamentów, a tym właśnie są nasze sekcje juniorskie!

Jeżeli chcielibyście rozpocząć treningi pod wykwalifikowanym sztabem trenerskim, z użyciem profesjonalnego sprzętu sportowego zapraszamy do kontaktu - katarzyna@pantherswroclaw.com - znajdziemy miejsce dla każdego!

Ken Jones, Cory McDiarmid i Malik Stanley w Panthers Wrocław!

Poznaliśmy nazwiska dwóch szkoleniowców i ostatniego zawodnika amerykańskiego w barwach #ThePack2022! Ken Jones - to właśnie on swoją wiedzą i doświadczeniem wesprze naszą linię ofensywną w drugim sezonie European League of Football. 

Koordynacją naszych Special Teams oraz przygotowaniem formacji Running Backów zajmie się natomiast Cory McDiarmid. Szkoleniowiec z 15 letnim doświadczeniem w Canadian League of Football czterokrotnie doprowadzał swoje drużyny do Grey Cup (finału CFL), zwyciężając dwukrotnie w latach 2000 i 2013 w barwach Saskatchewan Roughriders oraz BC Lions.

Poza rozszerzeniem składu szkoleniowego, poznaliśmy również ostatniego zawodnika amerykańskiego w tegorocznym składzie! 195 cm wzrostu i niemal 100 kg mięśni - Malik Stanley to nowa, potężna broń w arsenale naszego rozgrywającego Justice Hansena.

Dowiedz się więcej o ostatnich transferach klikając tutaj.

Trening dla młodych piłkarzy z Ukrainy

Z powodu wybuchu agresji rosyjskiej na Ukrainę, grupa ponad 60 zawodników piłki nożnej z Kijowa zmuszona była pozostać we Wrocławiu po turnieju odbywający się w stolicy Dolnego Śląska Dzięki uprzejmości firmy Tarczyński mieliśmy okazję poznać część zawodników oraz sztab trenerski drużyny, a na boisku bocznym Tarczyński Arena Wrocław przeprowadzić specjalny trening - tym razem naszej wersji futbolu

Cieszymy się, że mogliśmy dołożyć swoją cegiełkę do pomocy dla dotkniętych przez wojnę grupy tak wspaniałych zawodników!

Nowy tramwaj na wrocławskich torowiskach!

Nie wyobrażamy sobie Wrocławia bez Panthers w takim samym stopniu, w jakim Panthers bez Wrocławia! Ogromne wsparcie władz i spółek miejskich to jeden z ważniejszych motorów napędowych w rozwoju naszej organizacji, a co za tym idzie - wzrostu poziomu sportowego i widowiskowości naszych spotkań!

We współpracy z MPK Wrocław z dumą przedstawiliśmy kolejny element taboru tramwajowego Wrocławia!

Poza futbolistami Panthers, na składzie zobaczycie również reprezentantki Panthers Lacrosse i Softball. Możecie wyobrazić sobie lepszy środek transportu na nasze mecze w zbliżającym się sezonie?

Udostępnij