Panthers Wrocław z juniorską sekcją Ultimate Frisbee!

11 miesięcy temu | 10.03.2023, 08:55
Panthers Wrocław z juniorską sekcją Ultimate Frisbee!

Panthers Wrocław powiększają się o kolejną młodzieżową sekcję. Klub sportów amerykańskich, który uprawia takie dyscypliny jak futbol amerykański, softball, lacrosse i ultimate frisbee, tym razem stawia na rozwój tej ostatniej. Panthers Ultimate Juniors już rozpoczęli treningi oraz poszukują nowych zawodników i zawodniczek do zespołu

Młode Pantery wchodzą do gry

Panthers Wrocław ponownie poszerzają swoją organizację, tym razem skupiając się na rozwoju młodzieży. W ubiegłym roku klub uruchomił seniorską drużynę Panthers Ultimate, a tym razem powiększa się o sekcję juniorską. Działacze Panthers podkreślają, że rozwój młodzieżowej drużyny ultimate frisbee od początku był częścią długofalowego planu zakładającego rozwój tej dyscypliny sportu we Wrocławiu.

– Mam wrażenie, że dokonujemy czegoś historycznego, przyczyniając się do rozwoju ultimate frisbee w całym kraju. Mamy piekielnie perspektywiczny, choć bardzo młody skład – to idealna sytuacja do budowania tożsamości drużyny, wzajemnego uczenia się, zdobywania niezbędnego doświadczenia oraz budowania jakości na kolejne lata. Warto dodać, że dziesięcioosobowa grupa naszych zawodniczek i zawodników stara się obecnie o dołączenie do reprezentacji Polski U20 na zbliżające się mistrzostwa Europy – mówi Tomasz Zatoń, niezwykle doświadczony zawodnik seniorskiej sekcji Panthers Ultimate oraz wielokrotny reprezentant Polski, który stanął na czele sztabu trenerskiego Panthers Ultimate Juniors.

Oprócz Tomasza Zatonia szkoleniowcami drużyny zostali Michał Dul i Tymon Włodarczyk. Powstanie Panthers Ultimate Juniors było możliwe w dużej mierze dzięki połączeniu sił z istniejącym do tej pory juniorskim klubem AZS AWF Flow Junior Wrocław, z którego wywodzi się wielu aktualnych członków seniorskiej sekcji Panthers Ultimate. Do składu Panthers Ultimate Juniors należą wielokrotni mistrzostwie Polski w kategoriach Mixed, Open i Women U20. 

Skład Panthers Ultimate Juniors tworzą zarówno zawodnicy, jak i zawodniczki, budując wspólnie wyjątkową ideę rywalizacji z udziałem obu płci. Docelowo sekcja będzie funkcjonować na podobnych zasadach jak w przypadku tej seniorskiej – z podziałem na kategorię męską i żeńską. Celem jest rozwój młodych zawodników i możliwość jeszcze lepszego przygotowania juniorów do gry o najwyższe cele – w tym walki o czołowe miejsca w Europie wraz z Panthers Ultimate.

Juniorzy Panthers zapraszają na mecze i treningi

Pierwszym sportowym wyzwaniem Panthers Ultimate Juniors będą Młodzieżowe Halowe Mistrzostwa Polski Ultimate Frisbee, które odbędą się już 12 marca we Wrocławiu. Następnie 18 marca w Czarnkowie zespół weźmie udział w mistrzostwach Polski w dywizjach Open i Women. 

Rekrutacja do juniorskiego zespołu Panthers Wrocław jest otwarta cały czas. Klub zaprasza zarówno chłopców, jak i dziewczyny, które chciałaby spróbować swoich sił w ultimate frisbee. Do sekcji mogą dołączyć zawodnicy oraz zawodniczki w wieku 14-19 lat –  wystarczy przyjść na jeden z piątkowych treningów, które odbywają się o godz. 16.00 na boisku bocznym przy Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Wszelkie pytania należy kierować mailowo na adres l.dobranowski@pantherswroclaw.com.

Udostępnij