Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
home

Home

search

Odkryj

event Terminarz shopping_bag Sklep tag

Social Media

Wywiad z Darią Krupińską z Panthers Softball

1 rok temu | 21.04.2022, 11:42
Wywiad z Darią Krupińską z Panthers Softball

Już tylko kilka dni dzieli nas od debiutu zawodniczek Panthers Softball w sezonie 2022! Zapraszamy do lektury wywiadu z Darią Krupińską, naszą wrocławską weteranką sportu i jednym z najważniejszych filarów sekcji Softball!

Jak oceniasz rok 2021 pod względem sportowym i jakie macie oczekiwania w sezonie 2022?

Udało nam się obronić Mistrza Polski i bardzo dobrze się zaprezentować na Pucharze Europy, gdzie zajęłyśmy historyczne dla polskiego klubu drugie miejsce. Szkoda jedynie, że nie udało nam się obronić Pucharu Polski, który w sezonie 2021 roku zasłużenie zdobyła drużyna z Żor.

Czy sezon 2022 oznacza dla Was zmiany, co przynosi kolejny rok??

Sezon 2022 będzie dla nas zupełnie różny niż dwa poprzednie. Nowy trener, nowy skład drużyny, głównie spowodowany niestety licznymi kontuzjami w naszym zespole, ciężko nam przez to tez określić nasza formę. Oczywiście zawsze walczymy o zwycięstwo w meczu, wiemy jednak, że w tym sezonie będzie ciężej między innymi z powodu tych zmian.

Wspomniałaś o nowym trenerze waszej sekcji, informacja o nim pojawiła się niedawno w mediach, jak się czujecie po pierwszych wspólnych treningach?

Dziewczyny są bardzo zadowolone ze wspólnej pracy z trenerem Łukaszem, są to jeszcze nasze początki więc na wyniki i oceny będziemy musieli jeszcze chwilkę poczekać.

Kogo z zawodniczek, które już znają kibice zobaczymy ponownie w tym sezonie na murawie? Czy ktoś zasilił szeregi drużyny, zobaczymy jakieś nowe twarze?

W zeszlym roku nie mieliśmy okazji przeprowadzić rekrutacji więc większość dziewczyn nasi kibice już znają z zeszłego sezonu. Niestety raczej nie zobaczymy w tym roku naszych czołowych zawodniczek z zeszłego sezonu: Ani Culic (z powodu kontuzji), Żelisławy Śliwy, Aleksandry Zielińskiej (otrzymała ofertę gry w prestiżowej włoskiej lidze) i Mai Zmyślonej.

Nasze dziewczyny są też trzonem Reprezentacji Polski w softballu. Jakie są najbliższe plany kadry Polski?

W tym roku seniorska reprezentacja Polski weźmie udział w ME w Hiszpanii, z naszego klubu do szerokiego składu zostało powołanych dziesięć zawodniczek. Niektóre w zeszłym roku debiutowały w kadrze a wiekoszosc z nich już można powiedzieć są weterankami kadrowymi nawet z ponad dziesięcioletnim stażem. .

W klubie działa również sekcja juniorek, którą trenujesz. Czy można jeszcze dołączyć do składu?

Przez cały czas mamy otwarta rekrutacje do naszych sekcji juniorskich z racji tego, że są to początki jej istnienia i wszystkie chętne dziewczynki w wieku 12-18 lat zapraszamy do kontaktu najlepiej przez nasze Social Media.

Czego oczekujesz od dziewczyn w tym sezonie? Macie postawione jakieś cele sportowe?

Ten sezon traktujemy bardziej rozwojowo dla naszych zawodniczek z mniejszym stażem, z forma szykujemy się głównie na Puchar Europy z nadzieja aby poprawić zeszłoroczny wynik.

Już w najbliższy weekend zmierzycie się z drużynami Gepardy Żory, Lions Kutno i Warsaw Dianonds w turnieju PLSK II, jak wasze nastawienie? Jak oceniasz przeciwniczki?

Bedzie to nasz pierwszy turniej z nowym składem i nowym trenerem, wiemy o pewnych wzmocnieniach w Warsaw Diamonds, które wydają się głównymi pretendentami do mistrza ale czas tez pokaże co się wydarzy. Na pewno nie można lekceważyć pozostałych drużyn w tym nas.

Kiedy zagracie wspomniane spotkania i co zrobić, by Was zobaczyć, czy mecze są biletowane?

Pierwszy turniej gramy już w ten weekend (23-24.04) na nowym boisku na Zakrzowie (Niepodległości 6) i zapraszamy naszych wszystkich kibiców, mecze nie są biletowane.

Na koniec powiedz nam, jak zachęciłabyś kibiców do przyjścia i dopingowania naszej drużyny.

Softball jest bardzo dynamicznym i efektownym sportem, szczególnie jak już pozna się zasady, na pewno można liczyć na wyrównane mecze pełne emocji. To co najbardziej jednak mnie zachęca do tego żeby oglądać mecze softballowe to przyjazna, piknikowa, rodzinna atmosfera podczas turniejów więc zapraszamy całymi rodzinami na pewno się nie zawiedziecie. 

Udostępnij