Cookie Consent by FreePrivacyPolicy.com
Home Odkryj Kadra Terminarz Social Media

3 miesiące temu

Panthers

Żegnamy 2020! Czyli jak zapamiętamy #ThePack2020

To nie był łatwy rok, zarówno dla Was jak i dla nas. Ostatecznie jednak, możemy zaliczyć miniony rok do udanych, cofnijmy się jeszcze na moment o 12 miesięcy i podsumujmy, co kolejny rok przyniósł kociej rodzinie.

To nie był łatwy rok. Te słowa towarzyszą na koniec 2020 chyba każdemu i dotyczą też nas.

Mimo fantastycznego rozpoczęcia, kiedy to w styczniu zostaliśmy umiejscowieni w światowym rankingu jako 29 najlepsza drużyna na świecie (poza USA oraz Kanadą) według portalu American Football International, nie wiedzieliśmy jeszcze, ile kłód pod nogi rzuci nam nadchodzący czas. W 2020 wchodziliśmy pewni siebie, ze wsparciem wieloletnich sponsorów i partnerów, jednocześnie powiększając ich grono o kolejne firmy takie jak Life Chamber, Burger King, Rawlplug, Sonda Sports, których technologia wspierała nas na treningach i w meczach czy Hammer Tech pomagający nam na siłowni. Koniec stycznia przyniósł nam też wyczekiwany terminarz, a nasz amerykański sztab trenerski uzupełnili Tony Dawson i Darrian Winston.

W mocno optymistycznym lutym

mieliśmy okazję odebrać nagrody Działacza Roku dla Michała Latosia, IV miejsce dla Jakuba Samela wśród najlepszych trenerów, oraz V miejsce wśród najlepszych sportowców dla Wiktora Zięby.

Niesamowicie intensywny treningowo luty napawał sportową motywacją nie tylko zawodników ale wszystkich, którzy mogli obserwować ich przygotowania na boisku i siłowni, nikt jeszcze nie wiedział, jak funkcjonował będzie świat za niecały miesiąc.

W marzec, weszliśmy z przytupem, 

podczas sesji z Łukaszem Skwiotem, prezentując Wam nasze nowe stroje prosto od włoskiej firmy KPRO Sports. Tradycyjnie już, ostatni krok w przygotowaniach postawiliśmy na zgrupowaniu w Wałbrzyskim Aquazdroju, tam też narodziły się świetnie Wam znane Gify Panthers dostępne na Instagramie, pod hasłem "pantherswroclaw"! Powrót z Wałbrzycha, i czekająca na nas decyzja Wojewody Dolnośląskiego o odwołaniu wszelkich imprez masowych zaświeciło nam dużą czerwoną diodę, mając w perspektywie zbliżający się sezon i domowy mecz otwarcia przeciwko Amsterdam Crusaders. z rzeczy pozytywnych, to właśnie od marca możecie poruszać się po Wrocławiu tramwajem Panthers, stworzonym we współpracy z wrocławskim MPK i Gwardią Wrocław! Wprowadzona kwarantanna i obostrzenia, wraz z wizją odwołanego sezonu, zmusiły nas do pożegnania się z naszymi Amerykańskimi wzmocnieniami i sztabem trenerskim, a naszą reprezentację Panthers CS:GO wpieraliśmy w turniejach online, transmitowanych na Twitchu Tarczyński Studio Live. Zdecydowanie ciężki dla nas miesiąc, zakończyliśmy wspólną z Gwardią i firmą Rawlplug akcją wsparcia dla tych, którzy mimo wszystko pomocy potrzebowali najbardziej- personelowi Szpitala Wojewódzkiego na ulicy Koszarowej, w akcji #graMYdlaKOSZAROWEJ.

Kwiecień 2020 wyglądał inaczej niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. 

Wspólne treningi w czasie kwarantanny zastąpiliśmy treningami zdalnymi przez platformę Zoom, pod czujnym okiem trenera Deante Battle. Nasza drużyna CS:GO rozwijała się nadal w turniejach Online w ramach nieoficjalnej ligi eSportowej. 

Maj przyniósł nam trochę ułatwień, 

takich jak chociażby pozwolenie na treningi na siłowni w murach Stadionu Olimpijskiego. Maj był również miesiącem premiery naszych najnowszych ubrań KPRO dla kibiców. Najnowsze wzory ubrań dostępne są w zakładce sklep na górze strony-bezpośrednio od KPRO z możliwością dostawy. 

Opublikowany przez Panthers Wrocław Sobota, 7 listopada 2020

Czerwcowa informacja o poszerzenie Panthers o sekcje Softballową-

Panthers Softball Wrocław przeszła jak burza po całym sportowym świecie. Poprzednio znane pod nazwą Hrabiny Wrocław, wielokrotne mistrzynie Polski od kolejnego sezonu reprezentować miały wspólne czarno-niebieskie barwy. Poza głośną fuzją, głośna z powrotem stała się murawa Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu, na którą sekcja footballowa, wspierana przez Sonda Sports wrócić mogla w pełnej gotowości na treningi przed jednak zbliżającym się powoli sezonem polskiej ligi. Kolejnym przedsezonowym smaczkiem dla Panthers Nation była premiera tapet na telefon, które znajdziecie w zakładce "Multimedia-Grafiki" na naszej stroni. Grafiki autorstwa Macieja Białego świetnie przyozdobią telefony każdego kibica Panthers i nie tylko!

Trzeciego lipca, powitaliśmy na Stadionie Olimpijskim Ryana Tuiasoa

utalentowanego biegacza prosto z Hawajów, który jak dobrze wiecie, sezon zakończył zdobywając ponad 800 jardów i 11 przyłożeń, zdobywając miano najlepiej punktującego zawodnika na polskich boiskach w sezonie 2020! Juź dzień później, i nie przypadkowo- w amerykańskie Święto Niepodległości, nasza sekcja Softballowa, podniosła swoje pierwsze trofeum w nowych barwach- historyczne Mistrzostwo Polski dla Panthers Softball. Siódmy miesiąc zakończyliśmy podniosłym, równie historycznym momentem- to 29.07 swój Amerykański Sen o Potędze rozpoczął Mateusz Wojakiewicz, opuszczając Polskę w kierunku USA, a konkretnie New Mexico Military Institute, gdzie zaproponowane mu stypendium sportowe, otworzyło mu drzwi na edukację i dalszy rozwój w najlepszych możliwych warunkach. Ostatni wywiad z Mateuszem przeczytać możecie tutaj!

Dzień dobry w poniedziałek. W dzisiejszym wydaniu Słowo Sportowe możecie poznać bliżej naszego running backa Ryan...

Opublikowany przez Panthers Wrocław Poniedziałek, 13 lipca 2020

Pierwszego i drugiego sierpnia w pełnym sprzęcie i gotowi do pracy

wybiegliśmy na lokalny Camp na Stadionie, zakończony sparingiem połączonym z Wielkim Dniem Otwartym Panthers! Podczas dnia otwartego, odwiedzający mogli poznać zawodników oraz zawodniczki Panthers, spróbować swoich sił w przeróżnych aktywnościach footballowych i softballowych, wziąć udział w rekrutacji juniorskiej a także softballowej. W kolejnych tygodniach na Instagramie, ukazał się nowy, autorski filtr dla kibiców Panthers (znajdziecie go na naszym profilu @pantherswroclaw). Mieliśmy przyjemność gościć na Stadionie podopieczną Fundacji Cancer Fighters, a także na sportowo- ogłosiliśmy pierwsze międzynarodowe spotkanie roku, i to nie przeciwko byle komu, a występujących od lat w najlepszej lidze Europy GFL1 Dresden Monarchs! Dziewczyny z Panthers Softball, 22.08 dołożyły do swojego bilansu kolejne zwycięstwa po wrocławskim turnieju Pucharu Polski, zbliżając się jednocześnie do zdobycia Podwójnej Korony- Mistrzostwa Polski oraz Pucharu Polski w jednym sezonie! Koniec sierpnia obracał się głównie w temacie pozostałych wzmocnień Panthers przed sezonem- nasze szeregi zasilili Sven Breidenbach- Potężny ofensywny liniowy wystpujący w GLF1 oraz defensive end Thiadric Hansen, aktywny zawodnik Kanadyjskich mistrzów CFL!

133 kilogramy 197 cm wzrostu i 7 lat doświadczenia. Wbrew pozorom to nie relacja z castingu nowego sezonu "Gry o Tron",...

Opublikowany przez Panthers Wrocław Czwartek, 20 sierpnia 2020

Wrzesień rozpoczęliśmy od organizacji sklepu

mogącego zapewnić oficjalny Merch Panthers na zbliżających się meczach domowych oraz odbiór osobisty zamówień ze strony KPRO, a kolejne działania to już lawina!

W końcu, po rekordowym, czternastomiesięcznym offseasonie wybiegliśmy na boisko w Tychach, mierząc się z lokalnymi Falcons w meczu otwarcia LFA1! Przygotowani jak nigdy, rozgromiliśmy gospodarzy 51:0. Tak rozpoczęty sezon dał nam dawkę energii na całą resztę roku, a już w kolejnym spotkaniu wyjazdowym przeciwko Silesia Rebels, tablica wyników po czwartej kwarcie wskazywała 52:7 dla nas!

Kolejny mecz wyjazdowy- tym razem wycieczka do Drezna, dostarczył zarówno kibicom na miejscu jak i oglądających nas na żywo najlepszych sportowych emocji, a zakończyliśmy go nie zawodząc siebie ani Panthers Nation- wygraną 48:14, jako pierwsza polska drużyna pokonując drużynę GFL1.

Jednak to październik był najbardziej wyczekiwanym miesiącem we Wrocławiu

w końcu po takim czasie, football wracał na Stadion! Mecz przeciwko Warsaw Mets, jako tylko niestety jeden z dwóch, udało nam się rozegrać z udziałem niezastąpionych kibiców na dobrze znanej trybunie Olimpijskiego. Bez niespodzianek i zgodnie z planem, do szatni schodziliśmy przy wyniku 62:0 dla nas, podobnie jak po kolejnym spotkaniu domowym przeciwko Bydgoszcz Archers, gdzie tablica wskazywała 58:0 dla gospodarzy. Między spotkaniami jednak, dostarczyliśmy sportowej Polsce kolejną bombę- nasz klub rozszerzył się o kolejną sekcję- Panthers Lacrosse! Dziewczyny  z wrocławskich Kosynierek od tego momentu również wstąpiły do rodziny Panthers przejmując czarno-niebieskie barwy!

Przy pustych trybunach, w październiku zmierzyliśmy się jeszcze z Lowlanders Białystok oraz Bydgoszcz Archers, zwyciężając oba, postawiliśmy kolejny duży krok w kierunku Perfect Season'u! Z powodu wracających obostrzeń, napotkaliśmy trudności w dalszym rozwoju siłowym zawodników, ale z niezastąpioną pomocą przyszła nam ekipa Hammer Tech, dozbrajając kolejne nasze pomieszczenie w najnowszy sprzęt do treningu siłowego, za co ponownie ogromnie dziękujemy, nasz sukces nie jest możliwy bez takich partnerów! Nie można też nie wspomnieć o naszej młodzieży, która jako jedna z zaledwie kilku drużyn zdecydowała się rozegrać pełny sezon juniorski, zdobywając kolejne medale! Te młode Pantery to nasza wielka duma!

Nasi juniorzy z brązowymi medalami Mistrzostw Polski!🥉🏆 Niestety Bielawa Owls z powodu kontuzji musieli oddać mecz o...

Opublikowany przez Panthers Wrocław Niedziela, 25 października 2020

Październik był również miesiącem, w którym wystartowała nasza nowa strona, na której właśnie się znajdujecie!

Z przyjemnością informujemy, że naszym nowym partnerem jest Sportigio Polska - firma specjalizująca się w rozwiązaniach...

Opublikowany przez Panthers Wrocław Czwartek, 29 października 2020

14 listopada zmierzyliśmy się ponownie z Lowlanders Białystok 

w meczu finałowym- Polish Bowl XV a po 4 kwartach twardego footballu na najwyższym poziomie mogliśmy ponownie szczycić się tytułem Mistrza Polski! Listopad to chyba jeden z najgorszych miesięcy pandemii, ale to też miesiąc, który przyniósł nam Mistrzostwo Polski i decyzję o dołączeniu do rozgrywek European League Of Football, dlatego będziemy go wspominać jako miesiąc przełomowy, który dał nadzieję na cały rok 2021.

Nowy rok. Nowa liga. Nowe wyzwania. Europo nadchodzimy! Więcej informacji: https://pantherswroclaw.com/news/european-league-of-football-tworzymyhistorie/10

Opublikowany przez Panthers Wrocław Środa, 4 listopada 2020

W grudniu mieliśmy jeszcze okazję zostać wsparciem Marcina Tybury

zawodnika UFC, mającego w nadchodzącej gali UFC w Las Vegas zmierzyć się z zawodnikiem, którego sportowa kariera otarła się o klub Carolina Panthers- nie mogliśmy zawieść. W przeprowadzonych przez nas licytacjach świątecznych, udało nam się uzbierać prawie 5000 złotych, za co pięknie Wam dziękujemy w imieniu własnym oraz podopiecznych Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego nr 10 we Wrocławiu, do których trafiły wspaniałe świąteczne prezenty, zakupione za całość Waszych kwot! Uśmiech dzieci nie ma ceny, a dzięki ludziom takim jak Wy, tegoroczne święta na pewno należeć będą do tych niezapomnianych. 

Za nami przemiła wizyta w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym Nr 10 we Wrocławiu, podczas której mieliśmy...

Opublikowany przez Panthers Wrocław Wtorek, 22 grudnia 2020

Tym sposobem, kolejny rok za nami, ale mamy jeszcze sporo historii do napisania i zrobimy to razem. Dziękujemy wszystkim, którzy w nas wierzą i którzy każdego dnia pracują, byśmy mogli spełniać swoje marzenia. Dziękujemy naszym sponsorom, którzy mimo trudnego roku ani przez moment nie zwątpili, by być razem z nami! 

THE CHAMP IS HERE!

Opublikowany przez Panthers Wrocław Sobota, 14 listopada 2020
m.jackowski@pantherswroclaw.com
Udostępnij
 

Jak wspominać będziecie #ThePack2020?

Które z haseł opisuje idealnie sezon 2020?